Najnowszy numer Biuletynu IMagInn

Najnowszy numer Biuletynu IMagInn

20 stycznia 2022 10:29

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer Biuletynu IMagInn, na łamach którego dzielimy się ekspercką wiedzą i podsumowujemy ciekawe inicjatywy regionu. 

Znamy wyniki III naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji. W wyniku rekordowej pod wieloma względami edycji, granty otrzymało 63 zespoły naukowe. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 17 mln zł. 

23-24 listopada odbyła się II edycja Forum Nauki i Biznesu. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Człowiek dla technologii, czy technologia dla człowieka?”, a udział w nim wzięło blisko 1200 osób z całej Polski. 

Ostatnie lata to szereg zmian w branży automotive. O perspektywach rozwoju, zawodach przyszłości i wyzwaniach tej branży rozmawialiśmy z Panem Ryszardem Janią, Prezesem Stowarzyszenia Wschodni Sojusz Motoryzacyjny.

Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych działające przy UR to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce, który pozwala m.in. na skoncentrowanie badań naukowych. O szerokich możliwościach Centrum piszemy w sekcji poświęconej Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Nad batonami z wysoką zawartością białka roślinnego pracują obecnie badacze z Uniwersytetu Rzeszowskiego. To produkt idealny dla osób unikających w swojej diecie produktów zawierających gluten, białka mleka i jaj, laktozy oraz sacharozy.

Transport jest jednym z ważniejszych sektorów rozwiniętej gospodarki. Chociaż obecnie opiera się on na paliwach kopalnianych, to producenci coraz częściej swoją ofertę o pojazdy elektryczne. O elektromobilności, która w przyszłości może stać się koniecznością, przeczytacie w artykule opracowanym przez Sławomira Chrobaka, Specjalistę ds. Rozwoju Technologii PCI.

Pomimo przerwy związanej z pandemią COVID-19, zespół ProtoLab zrealizował w 2021 roku wiele ciekawych projektów, skierowanych głównie do studentów i uczniów. W roku 2022, na młodych innowatorów czekają kolejne interesujące programy wspierające ich twórczość.  

 

UE UE