Ostatni czwartek miesiąca z PSLBiW: Sztuczna inteligencja w walce o czyste powietrze - zapraszamy!

Ostatni czwartek miesiąca z PSLBiW: Sztuczna inteligencja w walce o czyste powietrze - zapraszamy!

23 września 2021 13:00

Zapraszamy na wrześniowy webinar z cyklu „Ostatni czwartek miesiąca z PSLBiW”:

Sztuczna inteligencja w walce o czyste powietrze

30 września 2021 r. godz. 08.30

Rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/pslbiw/

AGENDA

08:30 Prof. dr hab. Idalia Kasprzyk "Monitoring biologicznych zanieczyszczeń powietrza"

Prelegentka zaprezentuje możliwości badawcze Laboratorium Monitoringu Środowiska z pokładu Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Omówi wyposażenie i zakres badań prowadzonych w laboratorium, przedstawi kadrę naukową oraz specjalistów, a także przedstawi usługi prowadzone w ramach laboratorium. W trakcie swojego wystąpienia opowie także o współpracy laboratorium z ośrodkami krajowymi i zagranicznymi.

08:50 Dr hab. inż. Piotr Kowalski, prof. AGH "Sztuczna inteligencja w walce o czyste powietrze"

Nasz gość wskaże problemy związane z zanieczyszczeniami powietrza, a także opowie o wpływie tego zjawiska na nasze życie. Skupi się także na softwarowym aspekcie w szczególności na prezentacji i predykcji zjawisk związanych ze smogiem. Zaprezentuje również system urządzeń służący do pomiaru jakość powietrza.

09:20 Panel dyskusyjny moderowany przez Radosława Krajewskiego, Specjalistę ds. rozwoju technologii PCI

PRELEGENCI

Prof. dr hab. Idalia Kasprzyk - Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego, profesor nauk ścisłych i przyrodniczych, inicjatorka wielu tematów badawczych z zakresu aerobiologii, współtwórczyni Polskiej Sieci Aerobiologicznej, członek European Aerobiology Society. 

Dr hab. inż. Piotr Kowalski, prof. AGH - pracownik Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk oraz Data Scientist - Machine Learning Expert w Airly sp. z o.o.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez dedykowaną platformę.

Zapraszamy!

UE UE